2022 YKS-TYT TERCİH PLATFORMU

GELECEĞİ PLANLA

YKS tercih robotu “gelecegiplanla.com”, en iyi rehberlerinizden biri olacak

YediTepe Univeritesi

Geleceğinizi Bu Adreste Planlayın: gelecegiplanla.com

Üniversite tercihi yaparken tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir adres niteliği taşıyan YKS tercih robotu “gelecegiplanla.com”, en iyi rehberlerinizden biri olacak

Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi Yeditepe Üniversitesi’nin hazırladığı objektif tercih platformu gelecegiplanla.com, yenilenen yüzüyle, üniversite tercihi yapan öğrencilerin daha kısa sürede ve emin bir şekilde karar vermelerini sağlayacak.

Üniversite tercihi heyecanı içindeki öğrencilerin kendileri adına en doğru kararı vermeleri ve bu dönemi sağlıklı bir şekilde finale ulaştırmalarını sağlamak amacıyla 2014 yılında kurulan objektif tercih motoru gelecegiplanla.com, bu tercih döneminde de öğrencilerin yanında olmayı sürdürüyor.

Kapsamlı Bir Veri Bankası
Türkiye’deki kapsamlı bir tercih ve yönlendirme sistemi açığını kapatan gelecegiplanla.com, meslek seçiminin arifesinde olan öğrencilerin, YKS tercihleri sırasında tüm sorularına yanıt bulabileceği tek adres niteliğini taşıyor. Yeditepe Üniversitesi, ÖSYM ve Linkedin verileri ile üniversitelerin Bologna sayfalarından yararlanılarak oluşturulan bir veri bankası olan platform, öğrencilere ÖSYM’ye ait üç yıllık verileri kapsamlı bir şekilde karşılaştırma olanağı sunuyor. Platformda yer alan öğrenci görüşleri ise bir öğrencinin üniversite eğitimi ve yaşamından ne beklediğini daha net ortaya koyuyor.

Platformu ziyaret etiğinizde, bu tercih sistemi ile vakıf ve devlet üniversitelerinin son üç yılını kapsayan detaylı verileri inceleme şansını elde ederken, ders programlarını, üniversite taban başarı sıralamalarını görebilir, ücret karşılaştırması yapabilir ve böylece kendi tercih listenizi oluşturabilirsiniz.